Три новитети за читање во ноемвриските денови

Дождливите ноемвриски денови веќе пристигнаа, а со тоа верувам дека на многумина им доаѓа желба слободното време да го поминат дома, со книга 🙂Овојпат за вас одбрав три понови изданија на трилер и мистерии...

„Мудар родител – среќно дете“ – Хедвиг Монтгомери

Што да направите кога вашето дете доживува некаква криза за која се чини дека нема никаква причина? Како да постапите кога детето не спие мирно, не сака да јаде или вреска секогаш кога треба...

Браво за првата детска апликација за читање и слушање книги – Boksy.mk

Со оглед на тоа дека технологијата е неизоставен дел од секојдневниот живот, многу често можете да сретнете деца кои времето го поминуваат со телефон, таблет или некаков сличен уред во рака. Од денес, наместо...

„Луѓето кои ги среќаваме на одмор“ – Емили Хенри

Попи и Алекс. Алекс и Попи. Тие двајца немаат ништо заедничко. Таа отсекогаш била диво дете; тој носи каки панталони и карирани кошули. Таа е ненаситна за лутање и шетање по светот; тој повеќе...

A Madness of Sunshine – Nalini Singh

На западниот брег на Нов Зеланд, Голден Коув е повеќе од град во кој живеат луѓе. Возрасните се повеќе од соседи; децата, повеќе од соученици. Тоа е така сè додека едно судбоносно лето –...

„Игра на лагите“ – Рут Веар

Пораката пристигнува доцна во ноќта. Само два збора: Ми требате. Иса веднаш го остава својот секојдневен живот зад себе, ја зема својата шестмесечна ќерка и се упатува кон Салтен. Во тамошниот интернат, сместен во...

Such a Fun Age – Kiley Reid

Аликс Чембрлен е успешна жена која секогаш го добива она што го сака и заработува за живот учејќи ги другите жени како да го прават истото. Една вечер кога некој ќе упадне во нејзиниот...

Пет летни наслови на книги одлични за на плажа

Моето лето годинава започнува подоцна, па иако веќе ја газиме втората половина на август, јас допрва почнувам да мечтаам за плажа 🙂 А понесена од таквото летно расположение, книгата која ја читам во моментов ќе биде...