Toddlers Are A**holes: It’s Not Your Fault – Bunmi Laditan

Иако имаме уште неколку месеци до крајот на годинава, мислам дека со сигурност можам да ја прогласам оваа книга за најлошата која сум ја прочитала во оваа 2022-ра. Да можев, ќе ја оценев со...

„Седумте“ – Илина Арсова

Ако знаете која е Илина Арсова и ако сте запознаени со нејзините планинарски подвизи, тогаш судејќи по самиот наслов, веројатно лесно ќе претпоставите за што таа пишува во нејзината втора книга. „Седумте“ е книга...

„Виконтот кој ме сакаше“ – Џулија Квин

1814 ветува дека ќе биде уште една сезона богата со важни настани и свршувачки, но не и за Антони Бриџертон, најпосакуваниот ерген во Лондон, кој не покажува никакви знаци дека планира да се жени....

„Војводата и јас“ – Џулија Квин

Децата на аристократите во Лондон учат како треба да му се обраќаат на војвода и како да се поклонуваат пред принц уште од најрана возраст. Аристократското општество е полно со пишани, но и голем...

Летни попусти на книги во нашите книжарници

Иако моменталното време надвор го навестува спротивното, летото штотуку започна, а нашите издавачки куќи веќе спремија летни попусти на нивните изданија. Па, ако сè уште не сте заминале на одмор, а размислувате што да...

The Christmas Sisters – Sarah Morgan

Во снежните гори на Шкотска, Сузан Мекбрајд сонува за совршен Божиќ. Нејзините три посвоени ќерки се враќаат дома за празниците и таа едвај чека да ги види. Но, тензиите растат…Хана, која е невиден работохолик,...

Across the Horizon – Aly Martinez

Совршениот живот на Рита се урива за дел од секунда кога дознава дека нејзиниот сопруг ја изневерувал со месеци наназад. Подарувајќи му ги најубавите години од нејзиниот живот, Рита сфаќа дека залудно се откажала...