Author: Ana

Tom Lake – Ann Patchett

Пролетта 2020 година, трите ќерки на Лара се враќаат во семејниот овоштарник во северен Мичиген. Додека берат цреши, тие ја молат нивната мајка да им ја раскаже приказната за Питер Дјук, познат актер со...

„Тој и таа“ – Алиса Фини

Ако секоја приказна има две страни, значи едниот секогаш лаже.Џек: Има неколку збора кои можат да ја опишат мојата сопруга. Прекрасна. Амбициозна. Неспособна да прости.Ана: Мене ми е доволен само еден збор за да...

None of This Is True – Lisa Jewell

Прославувајќи го својот четириесет и петти роденден во локален паб, популарната водителка на поткаст Аликс Самерс се среќава со една скромна жена наречена Џози Фер. Џози таа вечер исто така го слави својот четириесет...

Alex Cross Series (#1-4) – James Patterson

Морам да признаам дека не сум од оние читатели кои преферираат серијали, некако ме изморува и ми здосадува читањето на приказни за еден ист лик, колку и да се различни и посебни. Ама ете,...

„Жената во мене“ – Бритни Спирс

Ако сте дете на 90-тите, тогаш сигурно сте растеле со музиката на Бритни Спирс од почетоците на нејзината кариера во која имаше еден куп хитови кои за брзо време го освоија светот. Иако никогаш...

„Претседателот исчезна“ – Бил Клинтон и Џејмс Патерсон

Американскиот претседател Џонатан Ликолн Данкан, уште на самиот почеток е соочен со можноста за отповикување во Конгресот поради сомнежот дека тајно преговарал со еден од наопасните и најбарани кибертерористи – Сулиман Џиндорук, водач на...

The Other Emily – Dean Koontz

Пред една деценија, Емили Карлино исчезнува откако нејзиниот автомобил се расипува на автопат во Калифорнија. Се претпоставува дека таа е една од жртвите на серискиот убиец Рони Ли Џесап, но нејзиното тело никогаш не...