Category: Рецензии

Daisy Darker – Alice Feeney

По години избегнување едни со други, целото семејство на Дејзи Даркер се собира на забавата за 80-тиот роденден на баба ѝ (нана) во нејзината готска куќа на малиот остров. Конечно повторно заедно за последен...

„Резерва“ – Принц Хари

Мемоарите на британскиот принц Хари кои уште од првиот ден имаа милионска продажба, а за неполн месец се преведени на 15 јазици, се најдоа и на мојата читателска листа 🙂Ја слушав книгата во аудио...

Escape – James Patterson, David Ellis

Детективот Били Харни и неговата партнерка се во бркотница низ улиците на Чикаго со потенцијален киднапер на тинејџерка. Исходот од целата ситуација завршува катастрофално – партнерката на Харни е убиена. Тој е исправен пред...

Toddlers Are A**holes: It’s Not Your Fault – Bunmi Laditan

Иако имаме уште неколку месеци до крајот на годинава, мислам дека со сигурност можам да ја прогласам оваа книга за најлошата која сум ја прочитала во оваа 2022-ра. Да можев, ќе ја оценев со...

Across the Horizon – Aly Martinez

Совршениот живот на Рита се урива за дел од секунда кога дознава дека нејзиниот сопруг ја изневерувал со месеци наназад. Подарувајќи му ги најубавите години од нејзиниот живот, Рита сфаќа дека залудно се откажала...

The Bookshop on the Shore – Jenny Colgan

Очајна да избега од Лондон, самохраната мајка Зои сака да изгради нов живот за себе и за нејзиниот син Хари. Таа едвај може да си ја дозволи тесната гасоњера на прометна улица во Лондон,...

Getaway Girl – Tessa Bailey

По цели 6 години и мистерија околу нејзиното заминување, Адисон Потс се враќа во Чарлстон – а зар постои подобра прилика за тоа од венчавката на нејзината братучетка со која долго време не зборува?...