Category: Романси

Don’t You Forget About Me – Mhairi McFarlane

Ако постои нешто полошо од тоа да бидеш отпуштен од еден од најлошите ресторани во градот, е тоа да го фатиш твоето момче во кревет со некоја друга.После две добиени „корпи“ во еден ист...

„Викај ме со твоето име“ – Андре Акиман

17-годишниот Елио го поминува летото со своите родители во нивната вила во едно италијанско село. Тие се семејство од соништата – високообразовани и убави луѓе кои слободно зборуваат за филозофија, историја и лингвистика. Таткото...

„Знаеш ли да чуваш тајна?“ – Софи Кинсела

Запознајте се со Ема Кориган – млада жена со огромно срце, нескротлив дух и неколку мааали тајнички. Тајни што ги крие од нејзиниот дечко (како на пример тоа дека нема баш 52 килограми), тајни...

Four Weddings and a Festival – Annie Robertson

Четири свадби за четири месеци – звучи лудо, нели? 😀Би, Лизи, Хана и Кет се четири долгогодишни другарки кои отсекогаш се шегувале дека сите ќе се венчаат заедно, во едно лето. Она што тогаш...

„Испревртени“ – Ема Чејс

„Да се вљубиш е лесно, да останеш вљубен е тешко.“Вака започнува второто продолжение во овој серијал на Ема Чејс, кој го следи патешествието на Дру и Кетрин, чие запознавање и љубовна приказна го видовме...

Breathing Room – Susan Elizabeth Phillips

Таа е д-р Изабел Фејвор – Американка позната по нејзините книги за самопомош. Има цела империја, но по неколку несреќни околности, нејзиниот професионален, а и приватен живот, почнуваат да се рушат. Таа губи многу...

Well Met – Jen DeLuca

По една тешка сообраќајна несреќа, со цел да ѝ помогне на нејзината сестра која е самохрана мајка, Емили се преселува во нивното мало гратче каде се обидува да преземе голем дел од обврските на...

„Од љубов до омраза“ – Кристан Хигинс

Откако нејзиниот татко го губи целото семејно богатство во нелегална зделка, самохраната мајка Паркер Велс е соочена со неколку многу тешки одлуки. Како прво: таа мора да се упати кон Заливот Гидеон, Мејн, за...